Protezler

Protezler

Her hangi bir uzvun şeker hastalığı,kazalar, damar tıkanıklığı ve dolaşım bozukluğu gibi nedenlerle kaybedilmesi neticesinde hastaların uzuvlarını kullanabilir hale getirerek günlük aktivitelerini gerçekleştirmesi için dışarıdan uygulanan yapay uzuvlardır.
Amputasyon sonrası uzuvdan geriye kalan vücut parçasına ‘güdük’ denilir. Protez seçimleri yapılırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında güdüğün yapısı,hassasiyeti ve boyu gelmektedir.Hastanın fiziksel ve psikolojik durumu da protez seçiminde oldukça önemlidir.


Spor yapmak için kullanılan protezler olduğu gibi arazi koşulları veya gündelik kulanım için uygun olan protezler de vardır. Sosyal Güvenlik Kurumu hastalara uygun olan protezin bir raporla belirlenmesi durumunda protezin bir kısmını ödemektedir. Ayrıca kaza sonrası durumlarda iş kazalarında iş veren veya trafik kazalarında trafik ve kasko sigortaları da protez ödemelerini yapmaktadır.
Tüm bu sebepler ve daha fazlası düşünüldüğünde size en doğru protez tavsiyelerinde bulunmak için bizimle iletişime geçmelisiniz.
Hayata kaldığınız yerden devam etmek Ortopro ile mümkün.
 

Konuşma Başlat
1
Scan the code
Hoşgeldiniz,